کد دعای فرج برای وبلاگ

 

سالروز شهادت زینب کبری(س)، دخت علی مرتضی، پیام آور کربلا، الگوی شکیبایی و تقوا، عابده آل علی(ع) و عقیله بنی هاشم را به تمام پویندگان راه ولایت و عاشقان خط سرخ شهادت تسلیت باد.

 


احتراما نظر به ضرورت اجرای ماده 71 قانون نظام صنفی ، مقتضی است کلیه واحدهای صنفی به دستگاه کارت خوان مجهز و نام بانک مربوطه را به اتحادیه اعلام نمایند.خاطر نشان میسازد در صورتیکه که بانک یا بانکها از ارائه پاسخ و ندادن سرویس و خدمات در این زمینه اهمال و قصور می ورزند مراتب را با ذکر نام واحد صنفی و بانک مربوطه اعلام تا اقدامات مقتضی انجام گردد.

روابط عمومی اتحادیه لوازم یدکی اتومبیل مشهد

مدیر کل کار و امور اجتماعی خراسان رضوی در جمع اعضاء شوراهای سازش عنوان کرد :

 

حل و فصل اختلافات کارگری و کارفرمایی باید در محیط کار و با کمک شوراها انجام شود .

روابط عمومی اداره کل کار و امور اجتماعی خراسان رضوی از برگزاری اولین نشست مشترک اعضاء شوراهای سازش شهرستان مشهد خبر داد . مدیر کل کار و امور اجتماعی خراسان رضوی که در جمع اعضای شوراهای سازش حضور یافته بود در سخنانی گفت : شاکله اصلی سیاستهای اداره کل کار و امور اجتماعی حفظ بازار کار موجود و تلاش برای توسعه بازار کار است . ما نیز این معیار را سرلوحه خود قرار داده و استارت شوراهای سازش را زدیم . لبافی اظهار داشت تأکید ما بر این است که اختلافات کارگری و کارفرمایی فقط باید در محیط کار حل شود و این بهترین خدمت به کارگران است زیرا اختلاف در محیط کار با تفاهم و گفتگو و با نماینده واقعی کارگران و کارفرمایان حل و فصل می شود . وی در ادامه افزود فضای کسب و کار در استان درخصوص حل اختلافات کارگری تغییر یافته و یک نگاه پیشگیرانه به جای درمان جایگزین شده است ما با این نگاه در سال گذشته توانستیم 57 درصد ورودی شکایات به مراجع حل اختلاف را کاهش دهیم ، امسال نیز هدفگذاری کرده ایم که 90 درصد اختلافات در محیط کار حل شود و نتیجه کار باعث ماندگاری کارگر در محیط کار و کمک به امنیت شغلی اوست . لبافی همچنین به اشاعه فرهنگ بهره وری و ارتقاء فرهنگ کار اشاره کرد و صداقت در کار ، بهره وری در کار ، خلاقیت ، وجدان کاری و ... را از مصادیق فرهنگ کار عنوان نموده و این عوامل را باعث تغییر در فضای کسب و کار استان بیان نمود . وی دقت و ریزبینی را از جمله مواردی به شمار آورد که اعضاء و افرادی که در شوراهای سازش فعالیت می کنند باید در توافقات به آن عمل کنند . سنجری معاونت روابط کار اداره کل کار و امور اجتماعی استان نیز در پایان به نتایج حاصل از شوراهای سازش اشاره کرد و گفت : در دو ماهه نخست سال جاری تعداد 1485 درخواست در شوراهای سازش مورد بررسی قرار گرفته است که از این تعداد 813 پرونده منجر به سازشی شده است و به عبارتی بهتر 55% این درخواستها منجر به سازش شده است . وی ادامه داد هم اکنون بیش از 1100 شورای سازش در استان وجود دارد  کــاهش نارضایتی ، کاهش هزینه برای کارگر و کارفرما ، کاهش مدت زمان رسیدگی ، کاهش مراجع هیئت تشخیص از 37 هیات به 18 هیات و  حل اختلاف از 16 هیأت به 6 هیأت را می توان از جمله دستاوردهای شوراهای سازش عنوان نمود . در پایان نیز با حضور جمعی از مسئولین از اعضای شوراهای سازش برتر اهداء با لوح ، تقدیر بعمل آمد . معاونت روابط کار اداره کل کار و امور اجتماعی تعداد پرونده رسیدگی شده در شوراهای سازش و درصد پرونده های منجر به سازش شده را از عوامل انتخاب این شوراها عنوان کرد .

روابط عمومی اتحادیه لوازم یدکی اتومبیل مشهد اعلام کرد :

مراسم ترحیم سید علیرضا امامی فرزند همکار محترم  جناب آقای سید مصطفی امامی روز یکشنبه  ۲۲/۳/۹۰در مسجد الزهرا (س) واقع درپنجراه سناباد  

وروز دوشنبه ۲۳/۳/۹۰در مسجد قائم واقع در پنجراه ابومسلم صبح از ساعت ۳۰/۹ الی ۳۰/۱۱وبعداز ظهر از ساعت ۳۰/۴ الی ۳۰/۶ ،  برگزار می گردد. 


ضمن عرض تسلیت به این همکار گرامی و بازماندگان آن مرحوم و طلب علو درجات و مغفرت از خداوند متعال برای ایشان، با  شرکت  در این مراسم تسلی خاطر بازماندگان خواهیم بود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اصناف کشور "جعفر معماریان طهرانی" گفت: اجرایی شدن بسته حمایتی اصناف در رونق کسب وکار و بهبود وضعیت اقتصادی اصناف تاثیر زیادی دارد.  وی افزود: افزایش قیمت حاملهای انرژی و سوخت مصرفی واحدهای صنفی ، باعث بالا رفتن هزینه های جاری این واحدها شده است و در این راستا پرداخت تسهیلات با سود اندک در قالب بسته حمایتی اصناف؛ در بالا رفتن توان مالی صنوف و تطبیق آنها با شرایط جدید موثر است . معماریان در خصوص تاسیس شرکت سرمایه گذاری اصناف اظهار داشت: ایجاد شرکت سرمایه گذاری گام موثری در جهت رفع بسیاری از مشکلات  اصناف است و امیدواریم با تلاش شورای اصناف کشور و همکاری مجامع سراسر کشور این موضوع تحقق یابد.وی در خصوص تفاهم نامه همکاری شورای اصناف کشور ومجمع امور صنفی توزیعی - خدماتی مشهد با محتوای ارائه تخفیف اماکن اقامتی (هتل، هتل آپارتمان) مشهد برای اصناف افزود: با ارائه 50 درصد تخفیف از قیمت مصوب این اماکن برای اصناف سراسر کشور تا کنون استقبال زیادی از واحدهای صنفی صورت گرفته است.این فعال صنفی با اشاره به فعالیت یکصد و 20 هزار واحد صنفی در مشهد، روند بازرسی و نظارت بر عملکرد این واحدها را مثبت ارزیابی کرد و افزود: 35 درصد این واحدها به دلیل مشکلات شهرداری هنوز موفق به دریافت پروانه کسب نشده اند ،ضمن اینکه در فروردین ماه امسال 31 هزار و578  مورد بازرسی انجام شده که از این تعداد سه هزار و 426 مورد پرونده تخلف تشکیل شده و در اردیبهشت ماه از26 هزار و768 مورد بازرسی صورت گرفته دو هزار و 814 پرونده تخلف تشکیل و جهت رسیدگی به مراجع ذیصلاح ارسال شد.