کد دعای فرج برای وبلاگ

 

 

ضمن تبریک فرا رسیدن ماه ضیافت الهی و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات به  اطلاع کلیه همکاران محترم میرساند ،اتحادیه لوازم یدکی اتومبیل ، در ایام ماه مبارک رمضان  از ساعت ۸:۳۰ صبح تا  ۱۳  ظهر به ارائه خدمات خواهد پرداخت. ضمنآ ساعات کار در روزهای نوزدهم و بیست و سوم ماه رمضان نیز با یک ساعت تاخیر نسبت به سایر روزهای ماه مبارک شروع میشود

بنا به اختیار تعیین درآمد مشمول مالیات عملکرد سال 1390صاحبان مشاغل موضوع بند ج ماده 95 قانون مالیاتهای مستقیم با نظر اتحادیه ها طی توافقاتی قطعی خواهد بود  

 

شرایط تواق: 1- تسلیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال 1390 در موعد قانونی از سوی اعضائ محترم صنفی 2 -درج صحیح اطلاعات هویتی شماره ملی نشانی و کدپستی محل فعالیت در فرم اظهارنامه مالیاتی و تسلیم تصویر کارت ملی و قبض تلفن محل فعالیت به همراه اظهارنامه 3-ثبت نام برای دریافت شماره اقتصادی حداکثر تا تاریخ 1391/08/30 در سامانه www.tax.gov.ir 4-در موارد تقسیط مالیات ابرازی برای مودیانی که به صورت الکترونیکی نسبت به تسلیم اظهارنامه اقدام نموده اند حداقل 30درصد مالیات به صورت نقد به همراه اظهارنامه و مابقی در7قسط مساوی ماهانه تا پایان بهمن 1391تقسیط میگردد. برای سایر مودیان حداقل 50درصد مالیات به صورت نقد به همراه اظهارنامه و مابقی در 5قسط مساوی ماهانه تا پایان اذر1392 تقسیط گردد.عدم پرداخت اقساط در سررسید مقرر مانع از صدور برگ قطعی برای مودینی که در چارچوب توافق اظهارنامه تسلیم نموده اند نخواهد بود و در صورت عدم پرداخت اقساط تا پایان زمان مقرر در توافق از تاریخ سررسید 31تیر مشمول جریمه خواهد بود  

 تعیین درامد مشمول مالیات: 5- میزان درامد مشمول مالیات و مالیات عملکرد سال 1390صاحبان مشاغل با توجه به سوابق مالیاتی نوع فعالیت اوضاع و احوال اقتصادی منطقه و وضعیت اقتصادی اعضا اتحادیه ذیربط در سال 1390 تعیین گردد به نحوی که رشد مالیات ابرازی عملکرد سال 1390 نسبت به مالیات قطعی عملکرد سال 1389 از 15 درصد کمتر نباشد. 6-مبنای انجام توافق میزان درامد مشمول مالیات و مالیات قطعی عملکرد سال 1389 در نظر گرفته شود. 7-برای مودیانی که پرونده مالیات عملکرد سال 1389 انان تا زمان تسلیم اظهارنامه قطعی نشده است اخرین مالیات فطعی شده با 20درصد افزایش سالانه مبنای محاسبه برای انجام توافق گیرد.

.: برای دانلود نرم افزار و راهنمایی های لازم اینجا کلیک کنید :.

(مؤدیان محترم مشمول اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده)
مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره سه ماهه اول
(فصل بهار) 1391، از تاریخ 01/04/1391 لغایت 17/04/1391می‌باشد


بدینوسیله به اطلاع مؤدیان محترم می رساند با عنایت به مفاد قانون مالیات بر ارزش افزوده، زمان تسلیم اظهارنامه سه ماهه اول (فصل بهار) سال 1391 این نظام مالیاتی از تاریخ 01/04/1391 لغایت 17/04/1391می‌باشد.
بنابراین از کلیه مؤدیان محترم مشمول مالیات بر ارزش افزوده درخواست می شود به منظور بهره مندی از تسهیلات و جلوگیری از اعمال جرائم قانونی موضوع مواد 22، 23 و 33 قانون مالیات بر ارزش افزوده، در مهلت مقرر قانونی نسبت به تکمیل اظهارنامه مالیاتی دوره مذکور اقدام نمایند.ضمناً از مؤدیان محترم تقاضا می شود به منظور رفاه حال خود و جلوگیری از بروز مشکلات، تسلیم اظهارنامه را به روزهای پایانی مهلت مقرر، موکول ننمایند.

روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان امور مالیاتی کشور

 رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور:  

هیچ منعی برای دریافت اظهارنامه های کاغذی وجود ندارد 

کلیه حوزه های مالیاتی سراسر کسور در کنار دریافت اظهارنامه های الکترونیکی کماکان ملزم به دریافت اظهارنامه ها به صورت کاغذی نیز می باشند. علی عسکری رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور که امروز در نشست خبری با خبرنگاران سخن می گفت ضمن اعلام مطالب فوق تاکید کرد چنانچه هر یک از همکاران سازمان از دریافت اظهارنامه کاغذی مودی خوداری نماید این ا مر به هیچ عنوان برای ما قابل پذیرش نخواهد بود. رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور همچنین از فراهم سازی بستر دریافت اظهارنامه های مالیاتی از طریق واحد های پستی سراسر کشور خبر داد و افزود کسانی که اظهارنامه های خود را به صورت کاغذی ارائه نمایند می توانند 50درصد مالیات خود را به صورت نقدی و 50درصد را به صورت قسطی پرداخت نمایند که البته در صورت ارائه اظهارنامه به صورت الکترونیکی مبلغ پرداخت نقدی مالیات 30درصد نقد و 70 درصد اقساط خواهد بود عسکری از دریافت بالغ بر 450 هزار اظهارنامه مالیاتی تاکنون نیز خبرداد و میزان دریافت روزانه اظهارنامه الکترونیکی را بالغ بر 100هزار اظهارنامه در روز اعلام کرد.

براساس تبصره 2 ماده 119 قانون برنامه پنجم توسعه کشور شرط برخورداری از هرگونه مغافیت مالیاتی ، تسلیم اظهارنامه مالیاتی است  حسین بنی صفار با اعلام این خبر در جمع  تشکلهای صنفی مراجعه کننده به اداره کل گفت : مودیان مالیاتی اگر می خواهند از معافیتهای در نظر گرفته شده در قانون استفاده کنند حتما باید اظهارنامه مالیاتی ارائه دهند وی اظهار داشت : هرکسی می خواهد از معافیتهای مالیاتی استفاده کند با هر مبلغ درآمدی باید اظهارنامه مالیاتی ارائه دهد وی پایان تیرماه را زمان سررسید رسیدگی به مالیات صاحبان دارای درآمد ذکر کرد و گفت  برای رفاه مراجعه کنندگان و جلوگیری از ازدهام آنها در پایان تیرماه کلیه کافی نت ها ، دفاتر پیشخوان دولت و شعبات پست آموزش لازم برای تکمیل اظهارنامه الکترونیکی دیده اند و آماده ارائه خدمات به مودیان مالیاتی می باشند .و آن دسته از مودیان که توانایی لازم برای تکمیل الکترونیکی اظهارنامه رادارند می توانند خود به سایت سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی مراجعه نموده ونسبت به درج موارد لازم اقدام نمایند.


  رییس شورای اصناف کشور:
اصناف، نقشی در گرانفروشی و احتکار ندارند رییس شورای اصناف کشور گفت: برخی،اصناف کشور رامتهم به گرانفروشی واحتکارمی کنند، در حالیکه اصناف نقشی در این رابطه ندارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اصناف کشور، 'قاسم نوده فراهانی'در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روز صنعت و اصناف و گرامیداشت یاد شهدای هفتم تیر ماه، افزود: اصناف فقط درصدی را به عنوان ضریب به قیمت هر کالا اضافه می کنند و آن را در اختیار مصرف کننده قرار می دهند.
وی گفت: اگر واحد صنفی، بیش از ضریب سود به قیمت کالا اضافه کند، تخلف کرده و به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی می شود.
نوده فراهانی در جمع نمازگزاران تهرانی اظهار داشت: در مورد احتکار نیز، اصناف سرمایه برای احتکار ندارند و آنهایی که احتکار می کنند، از اصناف نیستند.
رییس شورای اصناف کشور با اشاره به تلاش استکبار جهانی برای ضربه زدن به ایران گفت: کشور ما 30 سال است که تحریم است و در این مدت با اتکا به مقام عظمای ولایت توانسته ایم، تحریم ها را پشت سر بگذاریم.
نوده فراهانی ادامه داد: تدریس 'درس مکاسب' در دستور کار اصناف کشور قرار گرفته است و درصدد هستیم که همه اصناف از آموزش مکاسب برخوردار شوند.
وی افزود: اصناف قشر عظیمی در کشور هستند که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تکیه گاه مطمئن روحانیت و علما بودند بطوریکه در تاریخ سیاسی کشور همیشه در کنار روحانیت و علمای دین نقش آفرینی کرده اند.
نوده فراهانی گفت: زمانی که امام راحل نخستین جرقه های انقلاب اسلامی در شهر مقدس قم را رقم زدند، اعضای این تشکل بزرگ مردمی نخستین کسانی بودند که در کنار روحانیت به حمایت و یاری بنیانگذار انقلاب برخواستند و به تکیه گاه مطمئنی برای اجرایی شدن اهداف انقلاب تبدیل شدند.
وی افزود: اصناف در تمامی صحنه های قبل از پیروزی انقلاب نقش اساسی داشتند به طوریکه با اعتصاب کارکنان شرکت نفت و تعطیلی فعالیت های نفتی، این اصناف و بازاریان بودند که حتی حقوق و نیازهای این کارکنان را تامین می کردند تا انقلاب بر مسیر تعیین شده خود ادامه دهد.
نوده فراهانی، تعطیلی بازارها، حضور در اعتصاب ها، تامین نیازهای تبلیغاتی انقلاب، تشکیل گروهای پشتیبانی از انقلاب و مرکزیت کانونی برای اجرای بسیاری از برنامه های انقلاب از سوی این تشکل بزرگ را از جمله اقدامات اصناف در دوران قبل از انقلاب دانست و گفت: اصناف در این مسیر، شهدای عزیز و بزرگی را تقدیم انقلاب اسلامی کردند و این مسیر ادامه داشت تا انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.
رییس شورای اصناف کشور، نقش اصناف را در دوران پیروزی انقلاب مهم ارزیابی کرد و گفت: همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی، اصناف وارد یک مرحله جدید از نقش آفرینی های خود شدند، زمانی که انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل به پیروزی رسید، بسیاری از کانون ها و هسته های حرکت های مردمی که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تشکیل شده بود در این دوران جدید تقویت شد و اعلام موجودیت جدی کرد.
نوده فراهانی سپس به نقش اصناف در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: با آغاز دفاع مقدس، نقش خدمات اصناف و بازاریان به انقلاب اسلامی و کشور عزیزمان ایران به صراحت مشخص شد، هشت سال دفاع مقدس آن هم جنگیدن با استکبار جهانی نیازمند فداکاریها، رشادت، ایثار و از خود گذشتگی ملتی بزرگ همچون ملت ایران اسلامی در سایه رهبری شجاع، عدالت خواه و کفر ستیز را می طلبید تا برای نخستین بار به جهانیان اعلام کند وقتی ملتی بخواهد می تواند غیر ممکن ها را ممکن کند و با افتخار از آرمانهای خود دفاع کند.
وی ادامه داد: در دوران هشت سال دفاع مقدس در واقع اصناف و بازاریان در دو جبهه جهاد کردند، یکی در جبهه شهادت و نثارجان و دیگری در جبهه، بذل مال و اموال که اصناف کشور در هر دو جبهه نیز سربلند بیرون آمدند و با نثار بیش از 64 هزار شهید که حدود 2800 نفر از این شهدا از هیات مدیره های اتحادیه های صنفی در واقع از مسوولان صنفی اصناف بودند، توانستند وظیفه خود را این بار نیز به بهترین شکل ایفا کنند.
نوده فراهانی، نقش اصناف در دوران سازندگی را نیز بسیار قابل لمس عنوان کرد و اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در هشت سال دفاع مقدس و آغاز دوران سازندگی باز اصناف و بازاریان با یک نقش جدید وارد عرصه سازندگی کشور شدند، آغاز سازندگی کشور نیازمند حمایت های مادی و منابع مالی بود که این تشکل بزرگ با حضور در میادین مختلف سازندگی کشور و تحول در عرصه های تولید و توزیع کالا و خدمات توانستند نقشی ارزنده داشته باشند.
رییس شورای اصناف کشور، حضور اصناف در عرصه های مختلف تحول اقتصادی کشور را یک اتفاق موفق دانست و تصریح کرد: با آغاز اجرای طرح های اقتصادی، سیاسی اجتماعی و فرهنگی در کشور، اصناف نیز همگام با سایر بخش های کشور نقش آفرینی خود را در طرح های اقتصادی کشور آغاز کردند.
نوده فراهانی ادامه داد: به هر صورت کشور از نظر رشد جمعیت و گسترش نیازمند توسعه خدمات و عرضه و تقاضا بود و برای ایجاد تعادل در این زمینه نیز باید توان مدیریت عرضه و تقاضا در بازار مصرف و تولید ایجاد می شد.
وی افزود: نخستین نقش اساسی که دولت به اصناف واگذار کرد، تنظیم بازار در ایام پر تقاضای کالا و خدمات همچون ایام نوروز، ایام شروع به کار مدارس، ماه مبارک رمضان و غیره بود که اصناف کشور با طراحی نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا و فروش فوق العاده موفق شدند از افزایش بی رویه قیمت کالاها، تامین کالاهای مورد نیاز خانواده ها و کالاهای اساسی شهروندان جلوگیری کنند.
رییس شورای اصناف گفت: پس از این مرحله، واگذاری بازرسی و نظارت بازار به اصناف بود که توانستند کمتر از دو سال تمامی مجامع امور صنفی مراکز استانها را به بازرسی و نظارت مجهز کنند و در رصد قیمت کالاها، تخلفات گران فروشی و کم فروشی، عرضه کالاهای قاچاق و تقلبی و جلوگیری از فعالیت واحدهای صنفی بدون پروانه کسب نقش آفرینی کنند بطوریکه دو سال گذشته بیش از 20 میلیون بازرسی از واحدهای صنفی صورت گرفت و بیش از صدها واحد متخلف پلمب و تعطیل شد و صدها کالای تقلبی و قاچاق از بازارهای داخل جمع آوری شد.
نوده فراهانی گفت: اصناف پس از کشاورزان، بزرگترین تشکل کشور بود که بیش از 5/17 درصد از تولید ناخالص ملی کشور را دارا هستند که این رقم بخش قابل توجهی از اقتصاد کشور است.