X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

کد دعای فرج برای وبلاگ

میدیران محترم واحد های صنفی به استحضار میرساند چنانچه بابت مالیات عملکرد در آمد و ارزش افزوده مشمول جریمه گردیده اید چنانچه نسبت به پرداخت آن تا پایان سال 90 اقدام نمائید جرائم متعلقه بخشوده و فقط اصل بدهی اخذ خواهد شد . لذا لازم است هرچه سریعتر و در اسرع وقت نسبت به مراجعه به واحد مالیاتی و پرداخت بدهی خود اقدام شایسته مبذول نمائید


نرخ مالیات و عوارض ارزش افزوده کالاها و خدمات عمومی در سال 1391 پنج درصد 5% می باشد


بر اساس تبصره 2 ماده 117 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران که مقرر می دارد نرخ مالیات و عوارض بر ارزش افزوده از سال اول برنامه (1390)، سالانه به میزان یک درصد افزایش یابد،‌بنا بر این نرخ مالیات و عوارض ارزش افزوده کالاها و خدمات عمومی از ابتدای سال 1391 از چهار درصد 4% به پنج درصد 5% افزایش می یابد.
لذا به منظور جلوگیری از هرگونه مشکلات اجرایی از مودیان محترم مالیاتی مشمول نظام مالیات بر ارزش افزوده در خواست می گردد که از ابتدای سال 1391 در کلیه مبادلات اقتصادی فی مابین ( عرضه کالاها و ارائه خدمات عمومی) مالیات و عوارض ارزش افزوده را به نرخ پنج درصد 5% (%2/9 مالیات و %2/1 عوارض) در صورتحسابهای صادره اعمال و از خریداران اخذ نمایند.
لازم به یادآوری است که نرخ مالیات و عوارض بر ارزش افزوده کالاها و خدمات عمومی تا پایان سال 1390 چهار درصد 4% خواهد بود.


روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور  

 

منبع خبر

خورشید مهربانی دردستان شماست

وقتی باهم به زنجیرهمدلی بپیوندیم

وعده ما: جشن نیکوکاری


 

همانگونه که مستحضر می باشید عاطفه و حس انسان دوستی ما ایرانیها نعمتی ذاتی و خدادایست و به لطف خدا این نعمت همواره محرک ما در زمینه مشارکت در کارهای خیرخواهانه و خدا پسندانه بوده و می باشد . ایام پایانی سال و تقارن آن با زنده شدن طبیعت ناخواسته ما را بیش از پیش به فکر آن تعداد از هموطنان عزیزی که از تمکن مالی مناسبی برخوردار نبوده و یا از نعمت سرپرست خانواده بی بهره می باشند میاندازد و این مهم دز تقویت مشارکت ما بسیار موثر خواهد بود .


نماینده شورای اصناف کشور در استان خراسان رضوی، شهر مشهد از اجرای طرح نظارتی ویژه نوروز خبر داد  

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اصناف کشور" جعفر معماریان " با بیان اینکه  این طرح با هدف ایجاد زمینه مناسب برای تامین کالاهای اساسی مردم و جلوگیری از تخلفات احتمالی، اعمال می شود، افزود: همچنین این طرح با هدف رسیدگی سریع و دقیق به شکایات مردمی و پرونده های متشکله؛ و با توجه به ضرورت کنترل و نظارت بر وضعیت بازار کالاها و خدمات مورد تقاضای عموم مردم در مراحل تامین، توزیع و ارایه خدمات و قیمت اجرا می شود.

وی اضافه کرد: تمرکز بازرسی ها بر ارقام پر تقاضا شامل پوشاک، کیف و کفش، مواد غذایی، مواد پروتئینی، میوه و تره بار، قند و شکر، روغن، غلات و حبوبات،‌ آجیل و خشکبار و شیرینی خواهد بود.

معماریان ادامه داد: نظارت بر رعایت نصب برچسب قیمت و صدور فاکتور برای کالاها و خدمات، بهره گیری از توان اتحادیه ها در همگانی کردن نصب برچسب قیمت کالا و خدمات و الصاق نرخ نامه و تابلوی قیمت در پارکینگ ها، توقف گاهها و رستوران های بین راهی از مهمترین موارد نظارتی در این طرح است.

رئیس مجمع امورصنفی توزیعی مشهد تصریح کرد: ‌در بخش خدمات نیز رستوران ها، و هتل آپارتمانها  آماده پذیرایی از زائران شهر مشهد هستند و مراکز تفریحی، ‌ورزشی و فرهنگی و مذهبی در طرح کنترل و بازرسی قرار دارند.

معماریان در خصوص تفاهم نامه میان اتحادیه هتلداران و شورای اصناف اظهار داشت: این تفاهم نامه صورت گرفته است و هتلداران با ارائه تخفیف آماده پذیرایی از خانواده اصناف هستند.

این مسول تاکید کرد: در این طرح از توان ناظرین افتخاری نیز به منظور انجام نظارت و بازرسی نامحسوس بر واحدهای صنفی، استفاده و رسیدگی سریع به این گزارشات انجام می شود.

معماریان تعداد واحدهای صنفی توزیعی فعال در شهر مشهد را 70 هزار واحد برشمرد و افزود: تعداد اندکی از واحدهای صنفی به دلیل مشکل با شهرداری و بهداشت هنوز موفق به دریافت پروانه کسب نشده اند.

وی با درخواست از اعلام هرگونه شکایات، انتقادات و نظرات پیشنهادی مردم در ایام نظارت ویژه طرح نوروز به دستگاه های مرتبط؛ اظهار امیدواری کرد با اجرای موفق طرح ویژه نظارتی زمینه رضایتمندی مردم در نوروز فراهم شود

هرچه انتخابات پرشورتر باشد، عظمت ملت ایران بیشتر در چشم مخالفان و دشمنانش دیده خواهد شد

انتخابات سرمایه‏گذارى عظیم ملت ایران است؛ مثل این‌که شما سرمایه‏ى سنگین و عظیمى را در بانک می‌گذارید، بانک با آن کار می‌کند و شما از سودش استفاده می‌کنید؛ انتخابات یک چنین چیزى است. ملت ایران سرمایه‏گذارى عظیمى را می‌کند، سپرده‏گذارى بزرگى را انجام می‌دهد و سود آن را می‌برد.

آراء یکایک شما مردم سهمى است از همان سرمایه‏گذارى و سپرده‏گذارى. هر رأیى که شما در صندوق مى‏اندازید، مثل این است که یک بخشى از پول آن سپرده را دارید تأمین می‌کنید. یک رأى هم اهمیت دارد.

هرچه انتخابات پرشورتر باشد، عظمت ملت ایران بیشتر در چشم مخالفان و دشمنانش دیده خواهد شد؛ براى ملت ایران حرمت بیشترى خواهند گذاشت؛ دوستان شما هم در دنیا خوشحال می‌شوند. عظمت ملت ایران را حضور مردم در انتخابات نشان می‌دهد.