X
تبلیغات
رایتل

کد دعای فرج برای وبلاگ

 

گوگل این روزها برند پر رونقی شده است. موتور جستجوی 10 سال پیش کجا و سلطان دنیای مجازی و حقیقی بودن کجا! گوگل در چند سال گذشته تحقیقات بسیاری انجام داده و سرویس‌های متنوعی را عرضه می‌کند. سرویس ایمیل و موتور جستجو، کتابخانه، یوتیوب، موبایل، سیستم عامل، سیستم نمایش خیابانی، نقشه‌های آنلاین، تلویزیون اینترنتی و این روزها هم مشغول تست خودروهای بدون راننده است.

آزمایشات گوگل در زمینه خودروهای هوشمند و بدون راننده تا چندی پیش به صورت مخفیانه انجام می‌شد و گوگل هیچ اطلاعاتی در مورد این آزمایشات نداده بود ولی چند روز گذشته این موضوع علنی شد و حتی خبرنگار نیویورک تایمز از این خودروها بازدید کرد.

 

به گزارش Mashable این خودروهای گوگل در 140000 مایل از جاده‌های کالیفرنیا تست شده‌اند و برای احتیاط  در حین تست، یکی از مهندسان گوگل در صندلی کنار راننده حضور داشته است.

سیستم اتوماتیک خودرو به گونه‌ای است که با زند یکی از دکمه، فشار دادن پدال ترمز و یا چرخاندن فرمان، خودرو از حالت اتوماتیک خارج می‌شود و هدایت آن به عهده انسان است.

خودرو بدون راننده گوگل

خودروهای بدون راننده سال‌ها آرزوی انسان بوده است و گوگل وعده داده این آرزو را طی 8 سال آینده به واقعیت تبدیل کند. به گفته مهندسان گوگل، ربات‌ها از انسان عکس العمل سریع تری دارند و هرگز خوابشان نمی‌برد و دید 360 درجه‌ای این امکان را برایشان فراهم می کند تا امنیت تولید کنند. گوگل اعلام کرده در صورت بهره برداری از این خودرو مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی صفر می‌شود.