X
تبلیغات
رایتل

کد دعای فرج برای وبلاگ

ایساکو اعلام کرد:

خبرگزاری فارس: شرکت ایساکو اعلام کرد: با توجه به گستردگی تقلب در بازار لنت ترمز، مشتریان محصولات ایران خودرو در هنگام خرید به دریافت قطعه اصلی توجه زیادی داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ایساکو، سوء‌ استفاده کنندگان در حال سرمایه‌گذاری‌ کلان در بازار اقلام مصرفی و قطعات یدکی خودروسازان هستند که یکی از این محصولات، لنت ترمز است.
لنت تکستار یکی از لنت‌های پرمصرفی است که در خودرو پژو 405 مورد استفاده قرار می گیرد، فراوانی لنت مذکور در بازار از یک‌سو و شباهت بسیار زیاد هولوگرام اصلی با تقلبی از سوی دیگر تشخیص آن و شناسائی منابع توزیع لنت تقلبی را بسیار سخت و دشوار کرده است. در حال حاضر در صورت پیشنهاد قیمتی پایین تر از قیمت 25 هزار تومان به بازار برخی فروشندگان در اصلی بودن قطعه تردید می کنند و بعضی دیگر از فروشندگان بر این باور هستند که وزن نمونه تقلبی سبک تر از نوع اصلی آن است.
این در حالی است که قیمت شرکتی ایساکو برای لنت ترمز تکستار که بر روی پژو 405 مورد استفاده قرار می‌گیرد 32 هزار تومان است.
راه‌های تشخیص تقلب از نوع اصلی لنت تکستار، سبک تر بودن وزن قطعه تقلبی تکستار در مقایسه با قطعه اصلی، زبر بودن سطح لنت تقلبی نسبت به نوع اصلی، فونت نوشتاری پشت لنت تکستار تقلبی کمرنگ تر از نوع اصلی است.
ایساکو در آینده در خصوص سایر قطعات تقلبی نیز که به صورت تقلبی توزیع می‌شود، اطلاع رسانی نیز خواهد کرد، ضمن این که این شرکت رویه‌های عملیاتی برای نظارت بر بازار و شناسایی استفاده‌گران و معرفی آنها به مقامات مسوول را نیز در برنامه دارد.