کد دعای فرج برای وبلاگ

    عضو هیت رئیسه شورای اصناف کشورگفت: لازمه حرکت به سمت حماسه اقتصادی افزایش صادرات غیر نفتی می باشد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اصناف کشور" جعفر معماریان" با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به سال حماسه اقتصادی و حماسه سیاسی ،افزود: بهترین و موثرترین نقشه راه حماسه اقتصادی ورشد وتوسعه فعالیت های اقتصادی ،ساماندهی تجارت خارجی با رویکرد کمک به رشد و توسعه پایدار می باشد.

وی اضافه کرد: باید همه ارکان نظام در عرصه های سیاستگذاری و اجرایی به تحقق این اهداف کمک کنند و با همگرایی و هم افزایی کامل، نیروهای اجرایی و سیاستگذاری تلاش کنند تا کارایی تخصیص منابع و کارآمدی مدیریت به حداکثر برسد.

معماریان با بیان این که در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی باید موفق شویم تا فاصله صادرات غیر نفتی و واردات را به میزان قابل توجهی کاهش دهیم و زیر بناهای لازم برای حرکت به سمت اقتصاد بدون نفت را پایه گذاری کنیم.

عضو هیت رئیسه شورای اصناف کشور با اشاره به مشکلات اصناف در خصوص تصویب قانون نظام صنفی در سال جدیدگفت: اصلاح مواد دیگری از لایحه اصلاح قانون نظام صنفی در دستور کار قرار داردو با ارائه این اصلاحات به دنبال تصویب قانون نظام صنفی هستیم.

وی افزود: با توجه به حساسیت و اهمیت قانون نظام صنفی در بهبود فضای کسب و کار و همچنین اعمال سیاست‌گذاری خرد و کلان در نظام توزیع، مواد لایحه اصلاح نظام صنفی در دستور کار قرار دارد و مصمم هستیم تا در سال 92 قانون نظام صنفی تصویب شود.

وی با بیان اینکه قانون نظام صنفی حدود اختیارات و وظایف صنوف را مشخص می کند ، تاکید کرد: بدون رفع نواقص این قانون اصناف در عمل و اجرا با مشکلات جدی مواجه هستند.

معماریان با اشاره به اینکه اصلاحیه قانون نظام صنفی در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی تا مرحله طرح در صحن علنی پیش رفت ، اظهار داشت : به هردلیل ما موفق نشدیم اصلاحیه قانون نظام صنفی را در مجلس هشتم برای اجرا و رفع مشکلات صنوف در اختیار داشته باشیم اما تمام تلاش شورا تصویب قانون نظام صنفی در سال 92 است.

وی اضافه کرد: مشکلات عدیده ای درخصوص اتنخابات داخلی اتحادیه ها، بیمه اصناف، حق عضویت اتحادیه ها،صندوق های مکانیزه و سایر مسائل وجود دارد که با تصویب قانون نظام صنفی به نتیجه خواهد رسید.

معماریان با بیان اینکه باید به دنبال خلق مزیت در سال جدید باشیم، گفت: باید به سمت استفاده از ظرفیت های اقتصادی کشور حرکت کنیم که این نشانه پایه اقتصاد دانش بنیان است.

عضو هیت رئیسه شورای اصناف کشور با اشاره به تحریم ها و شرایط اقتصادی کشور تصریح کرد: اطمینان می دهم کشور قدرتمندی مانند جمهوری اسلامی ایران که امروز سرآمد کشورهای منطقه است و رتبه شانزدهم اقتصادی دنیا است همچون دوران دفاع مقدس با ایستادگی و همدلی بتواند از این دوره نیز با موفقیت وسربلندی عبور کند .