کد دعای فرج برای وبلاگ

    عضو هیت رئیسه شورای اصناف کشورگفت: لازمه حرکت به سمت حماسه اقتصادی افزایش صادرات غیر نفتی می باشد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اصناف کشور" جعفر معماریان" با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به سال حماسه اقتصادی و حماسه سیاسی ،افزود: بهترین و موثرترین نقشه راه حماسه اقتصادی ورشد وتوسعه فعالیت های اقتصادی ،ساماندهی تجارت خارجی با رویکرد کمک به رشد و توسعه پایدار می باشد.

وی اضافه کرد: باید همه ارکان نظام در عرصه های سیاستگذاری و اجرایی به تحقق این اهداف کمک کنند و با همگرایی و هم افزایی کامل، نیروهای اجرایی و سیاستگذاری تلاش کنند تا کارایی تخصیص منابع و کارآمدی مدیریت به حداکثر برسد.

معماریان با بیان این که در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی باید موفق شویم تا فاصله صادرات غیر نفتی و واردات را به میزان قابل توجهی کاهش دهیم و زیر بناهای لازم برای حرکت به سمت اقتصاد بدون نفت را پایه گذاری کنیم.

عضو هیت رئیسه شورای اصناف کشور با اشاره به مشکلات اصناف در خصوص تصویب قانون نظام صنفی در سال جدیدگفت: اصلاح مواد دیگری از لایحه اصلاح قانون نظام صنفی در دستور کار قرار داردو با ارائه این اصلاحات به دنبال تصویب قانون نظام صنفی هستیم.

وی افزود: با توجه به حساسیت و اهمیت قانون نظام صنفی در بهبود فضای کسب و کار و همچنین اعمال سیاست‌گذاری خرد و کلان در نظام توزیع، مواد لایحه اصلاح نظام صنفی در دستور کار قرار دارد و مصمم هستیم تا در سال 92 قانون نظام صنفی تصویب شود.

وی با بیان اینکه قانون نظام صنفی حدود اختیارات و وظایف صنوف را مشخص می کند ، تاکید کرد: بدون رفع نواقص این قانون اصناف در عمل و اجرا با مشکلات جدی مواجه هستند.

معماریان با اشاره به اینکه اصلاحیه قانون نظام صنفی در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی تا مرحله طرح در صحن علنی پیش رفت ، اظهار داشت : به هردلیل ما موفق نشدیم اصلاحیه قانون نظام صنفی را در مجلس هشتم برای اجرا و رفع مشکلات صنوف در اختیار داشته باشیم اما تمام تلاش شورا تصویب قانون نظام صنفی در سال 92 است.

وی اضافه کرد: مشکلات عدیده ای درخصوص اتنخابات داخلی اتحادیه ها، بیمه اصناف، حق عضویت اتحادیه ها،صندوق های مکانیزه و سایر مسائل وجود دارد که با تصویب قانون نظام صنفی به نتیجه خواهد رسید.

معماریان با بیان اینکه باید به دنبال خلق مزیت در سال جدید باشیم، گفت: باید به سمت استفاده از ظرفیت های اقتصادی کشور حرکت کنیم که این نشانه پایه اقتصاد دانش بنیان است.

عضو هیت رئیسه شورای اصناف کشور با اشاره به تحریم ها و شرایط اقتصادی کشور تصریح کرد: اطمینان می دهم کشور قدرتمندی مانند جمهوری اسلامی ایران که امروز سرآمد کشورهای منطقه است و رتبه شانزدهم اقتصادی دنیا است همچون دوران دفاع مقدس با ایستادگی و همدلی بتواند از این دوره نیز با موفقیت وسربلندی عبور کند .

alt


قابل توجه مودیان محترم

در اجرای ماده 169 مکرر ق . م . م و با عنایت به استقرار نسخه 3 نرم افزار گزارشات فصلی (خرید و فروش و قرارداد ها ) بر روی سامانه TAX. gov. IR و تغییرات نسخه جدید از جمله لزوم ثبت شناسه ملی معتبر برای اشخاص حقوقی و شماره ملی معتبر برای اشخاص حقیقی ، جهت ارائه دهندگان فهرست معاملات و طرف های معاملات ایشان بابت فصل زمستان 1391 لازم است مودیان محترم گزارشات خود رابراساس نسخه جدید ارائه نمایند.

قابل توجه اعضایی که در زمینه لامپ اتومبیل فعالیت می نمایند با توجه به اینکه لامپ اتومبیل شامل طرح شبنم میشود می بایست در هنگام خرید از لوازم خریداری شده دارای لیبل وبر چسب طرح شبنم باشد در غیر اینصورت کالاهای فاقد طرح شبنم از طرف تعزیرات سازمان صنعت ومعدن وتجارت مشمل جریمه وجمع آوری میگردند .

سازمان امور مالیاتی خبر داد :اعلام نرخ مالیات و عوارض بر ارزش افزوده در سال 92

سازمان امور مالیاتی کشور با صدور اطلاعیه ای ، نرخ مالیات و عوارض بر ارزش افزوده کالاها و خدمات عمومی در سال 1392 را شش درصد اعلام کرد .به گزارش رسانه مالیاتی ایران ، در این اطلاعیه آمده است : براساس تبصره 2 ماده 117 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران که مقرر می دارد ،‌ نرخ مالیات و عوارض بر ارزش افزوده از سال اول برنامه ، سالانه به میزان یک درصد افزایش یابد ، بنابراین این نرخ مالیات و عوارض ارزش افزوده کالاها و خدمات عمومی از ابتدای سال 1392 ، شش درصد (6% ) می باشد .این گزارش می افزاید : به منظور جلوگیری از هر گونه مشکلات اجرایی از مودیان محترم مالیاتی مشمول نظام مالیات بر ارزش افزوده درخواست می شود که از ابتدای سال 1392 در کلیه مبادلات اقتصادی فیمابین ( عرضه کالاها و ارایه خدمات عمومی ) مالیات و عوارض ارزش افزوده را به نرخ شش درصد ( 6/3 درصد مالیات و 4/2 درصد عوارض ) در صورتحساب های صادره اعمال و از خریداران اخذ نمایند