کد دعای فرج برای وبلاگ

معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور از ارایه کاملترین خدمات الکترونیکی به مودیانی که دارای امضای دیجیتال هستند خبر داد . به گزارش رسانه مالیاتی ایران ، حسین وکیلی ، در نشست خبری گفت : سال گذشته برای نخستین بار امکان استفاده از امضای الکترونیک به ضمیمه اظهارنامه های مالیاتی فراهم شد . وی ادامه داد : آن دسته از مودیان مالیاتی که اظهارنامه مالیاتی خود را به انضمام امضای الکترونیک ارسال می کنند نیازی به ارسال مکتوب اظهارنامه مالیاتی به حوزه های مالیاتی ندارند. معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور خاطر نشان کرد : استفاده مودیان مالیاتی از امضای الکترونیک ، حداکثر خدمات الکترونیکی مالیاتی را برای آنها به همراه خواهد داشت به گونه ای که خدماتی همچون ابلاغ اوراق مالیاتی ،‌ ارسال اعتراض مالیاتی به صورت الکترونیکی و دیگر موارد مثل رویت پرونده مالیاتی به صورت الکترونیکی در منزل و محل کار و در نهایت پرداخت مالیات نیز به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد .

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، ناصر نقیبی اظهارداشت: واحدهای صنفی عرضه کننده اقلام مشمول مرحله دوم طرح شبنم باید تا پایان مهلت یاد شده نسبت به ارائه فرم های خوداظهاری به اتحادیه های مربوطه اقدام نمایند.
وی با تاکید بر اینکه این مهلت قابل تمدید مجدد نمی باشد افزود: کالاهای وارداتی مشمول مرحله دوم طرح شبنم شامل تمامی لوازم خانگی، تمامی کالاهای صوتی و تصویری، رایانه و قطعات آن، انواع اقلام آرایشی و بهداشتی، انواع لوازم بهداشتی ساختمانی، انواع لوازم ورزشی، انواع کمپوت ، نوشیدنی ها، روغن های خوراکی، انواع پوشاک، ساعت، ماشین حساب ، تلفن همراه، کیف و کفش می باشد.
نقیبی تاکید کرد: پس از اتمام مهلت خوداظهاری، چنانچه کالایی از فهرست مذکور که به صورت مبسوط در سایت شبکه بازرسی و نظارت مردمی (شبنم) به نشانی اینترنتی www.shabnam.irشرح داده شده است فاقد بارکد دوبعدی شبنم باشد به عنوان کالای قاچاق تشخیص داده خواهد شد و مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
وی تصریح کرد: شهروندان می توانند هنگام خرید کالا به برچسب طرح شبنم توجه نموده و با ارسال سریال درج شده بر روی کالا به شماره پیامک درج شده بر روی آن از صحت و سقم قاچاق نبودن کالا اطمینان حاصل نمایند

  

 

براساس نامه شماره 5014/1/103/ص مورخ 07/10/1391 اداره امور مالیاتی خراسان رضوی دستور بخشودگی کلیه جرائم مالیاتی مربوط به مالیتهای عملکرد، مالیات حقوق و مالیاتهای تکلیفی اشخاص حقیقی و حقوقی تا تاریخ 30/11/1391 به ادارات امور مالیاتی ابلاغ گردیده،

 

خدمتی دیگر از سازمان امور مالیاتی در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی

مدیر کل امور مالیاتی خراسان رضوی در حاشیه جلسه کمیسیون تحول اداری اظهار کرد یکی دیگر از خدمات سازمان امور مالیاتی کشور در سال تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی که در اجرای سیاستهای دولت جمهوری اسلامی و در راستای تکریم ارباب رجوع و تسهیل در انجام امور مالیاتی تحقق پذیرفت راه اندازی سیستم صدور قبض و پرداخت الکترونیکی عوارض و مالیات بر ارزش افزوده است که مودیان مالیاتی میتوانند با استفاده از امکانات این سیستم بدون مراجعه به واحدهای خدمات مودیان یا بانک صرفا از طریق سامانه www.evat.ir اقدام به تکمیل ،صدور و پرداخت قبض مالیات و عوارض نمایند. حسین بنی صفار در ادامه افزود آخرین فرصت تسلیم اظهارنامه مالیات و عوارض ارزش افزوده دوره سوم سال جاری شنبه 1391/10/16 میباشد.

معاونت مالیات بر ارزش افزوده در گفتگو با خبر نگار روابط عمومی آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات و عوارض ارزش افزوده را 1391/10/16 اعلام کرد داریوش صادقی گیو ضمن عرض تسلیت به مناسبت اربعین حسینی اظهار داشت با توجه به تقارن 15 دیماه با روز جمعه آخرین فرصت ارائه اظهارنامه مالیات و عوارض ارزش افزوده برای دوره سوم سال جاری پایان وقت اداری روز شنبه 1391/10/16 میباشد.وی از کلیه مودیان خواست تا قبل از فرصت تعیین شده نسبت به انجام تکلیف قانونی خود اقدام نمایند . داریوش صادقی در ارتباط با آندسته از مودیان مالیاتی که بدهی مالیاتی خود را یکجا و به صورت نقد پرداخت نمایند گفت : سازوکاری برای بخشودگی جرایم در نظر گرفته شده است که مودیان میتوانند از این شرائط بهره مند شوند 

 

الزام استفاده از سامانه صندوق فروش از ابتدای سال 92 برای برخی مشاغل

معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور از الزام 10 گروه از صاحبان مشاغل به استفاده از سامانه صندوق فروش از ابتدای سال 92 خبر داد . به گزارش رسانه مالیاتی ایران ، حسین وکیلی ، روز دوشنبه 27 آذرماه 1391 ، در جمع خبرنگاران رسانه های جمعی اعلام کرد : در اجرای ماده 121 قانون برنامه پنجم توسعه و با توجه به هماهنگی بعمل آمده با وزارت صنعت ،‌ معدن و تجارت و شورای اصناف کشور ،‌ 10 گروه از صاحبان مشاغل در اولویت نصب ، راه اندازی و استفاده از سامانه صندوق فروش قرار گرفته اند . وی اعلام کرد : سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر ، فروشندگان آهن آلات ، فروشندگان لوازم صوتی و تصویری ، فروشندگان انواع رایانه و قطعات سخت افزاری ، فروشندگان ماشین های اداری و لوازم و قطعات و تجهیزات مربوط به آنها ، فروشندگان لوازم خانگی ( شامل برقی ،‌گازی و نفتی ) ، تالارهای پذیرایی ، رستوران ها ، چلوکبابی ها و اغذیه فروشی ها ، هتل و هتل آپارتمان ها ، و مشاوران املاک و مستغلات و داروخانه ها ، 10 گروهی هستند که ملزم به نصب و راه اندازی POZ شده اند . وکیلی خاطر نشان کرد : مودیان مالیاتی ملزم به استفاده از سامانه صندوق فروش یا رایانه دارای نرم افزار فروشگاهی ، در صورت عدم استفاده از سامانه های مذکور ، از معافیت مالیاتی مقرر در قانون برای سال مربوط محروم خواهند شد . معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت : هزینه های انجام شده بابت خرید ، نصب و راه اندازی دستگاه سامانه صندوق فروش یا رایانه ،‌ توسط صاحبان مشاغل مذکور ، از درآمد مشمول مالیات مودیان مزبور در اولین سال استفاده قابل کسر می باشد .