X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

کد دعای فرج برای وبلاگ

رئیس شورای اصناف کشور در بازدید از مناطق زلزله زده اهر، هریس و ورزقان و روستاهای تابعه گفت: با توجه به گستردگی منطقه و میزان تخریب باید به دولت در بازسازی کمک کرد، و اصناف بخشی از مناطق زلزله زده را بعد از برنامه ریزی به طور مستقل می سازند.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اصناف کشور،"نوده فراهانی"  با اشاره به اینکه مسئولان استان تعداد ساختمانهای تخریب شده و آسیب دیده را 30 هزار مورد عنوان می کنند، گفت: اصناف در بازسازی مناطق زلزله زده مشارکت خواهند کرد و ساخت و ساز برخی از این مناطق را با مدیریت واحد به عهده خواهند گرفت .

وی تصریح کرد: به دلیل نزدیک شدن فصل سرما در استان آذربایجان شرقی و با توجه به حجم بالای تخریب، ساخت و ساز واحدهای مسکونی آسیب دیده باید با سرعت زیادی انجام شود تا عزیزانمان در این مناطق با مشکلات جدید در فصل سرما مواجه نشوند.

رئیس شورای اصناف کشور ادامه داد: علاوه بر کمکهای ارسالی غیر نقدی اصناف، شماره  حساب جاری0200723512004 بانک ملی پیام انقلاب تهران به نام "امداد اصناف" به مجامع امور صنفی اعلام شده که کمکهای نقدی را برای بازسازی مناطق زلزله زده به آن حساب واریز نمایند تا برنامه ریزی لازم برای ساخت و ساز آغاز شود.

وی گفت: در بازدید از مناطق آسیب دیده شاهد کمکهای ارسالی اصناف در تمامی نقاط آسیب دیده بودیم که در این زمینه مدیریت و مشارکت موثر مجامع و اتحادیه های صنفی قابل تقدیر و ستایش است.

وی اضافه کرد: اگر چه کمک های قابل توجهی از سوی تمامی اقشار و سازمانهای مربوطه صورت گرفته، اما به دلیل شرایط آب و هوایی آن مناطق که رو به سرماست ، آسیب دیدگان به چادر ، پتو، لوازم بهداشتی و کپسول گاز نیاز ضروری دارند.

مشاور رئیس جمهور افزود: به دلیل پس لرزه هایی که هنوز هم در مناطق زلزله زده حادث می شود، خانواده ها به طور شبانه روز در اطراف شهر و خیابانها در چادر به سر می برند و نمی توانند از منازل مسکونی خود استفاده کنند .

نوده فراهانی با اشاره به اینکه در چند روز آینده محموله ای شامل چند هزار چادر، کپسول گاز، پتو و مقادیر قابل توجهی لوازم بهداشتی از سوی شورای اصناف کشور به مناطق زلزله زده ارسال میشود، اظهار داشت: هم اکنون با مشارکت جدی اتحادیه ها و مجامع امور صنفی سراسرکشور برنامه ریزیهای لازم در حال انجام است تا مناطق مورد نظر را شناسایی و ساخت و ساز واحدهای مسکونی به نام اصناف آغاز شود .

رئیس شورای اصناف کشور با قدردانی از حمایتهای مردم از زلزله زدگان گفت: خوشبختانه در دورترین نقطه روستایی آسیب دیده از زلزله شاهد کمکهای ارسالی ملت بزرگ ایران و به خصوص اتحادیه های صنفی بودم که این مایه خوشحالی و افتخار است .