X
تبلیغات
زولا

کد دعای فرج برای وبلاگ

 

 

فتح خرمشهر در روز سوم خرداد 1361 از بارزترین جلوه های نصرالهی و یکی از مهمترین و زیباترین روزهای انقلاب اسلامی ایران هست ، در این روز شهر مقاوم خرمشهر که بعد از 35 روز مقاومت و پایداری به اشغال دشمن بعثی در آمده بود ؛ بعد از 19 ماه اشغال ، توسط رزمندگان دلاور اسلام آزاد شد.

این پیروزی بزرگ که با هدایت و رهبری عالمانه حضرت امام خمینی (ره) و پشتیبانی ملت شهید پرور ایران و البته دلاوریهای رزمندگان اسلام حاصل شد ،ترس و دلهره بر اندام استکبار جهانی انداخت و دفاع مقدس را وارد مرحله جدیدی کرد.

فتح خرمشهر مانند چراغی برای راه و رسم مجاهدت و مقاومت تا ابد جاودانه خواهد ماند وآیندگان با یاد آوری آن به خود مباهات خواهند کرد، چرا که فتح خرمشهر حماسه ای بی بدیل در طول تاریخ انقلاب اسلامی است.

فتح خرمشهر نه فقط فتح یک اقلیم بلکه تاریخ گویای مقاومت و پایداری و جاودانگی انقلاب اسلامی است ، سوم خرداد یکی از مهمترین نقاط عطف تاریخ جنگ تحمیلی و 8 سال دفاع مقدس است که توانست بزرگترین حادثه تاریخ معاصر کشور را رقم زند ، سالروز آزاد سازی خرمشهر را می توان نقطه اوج تعالی اراده مقدس مردم ایران در رویارویی با استکبار جهانی و ایادی آن دانست و یاد آور خود باوری ملتی است که با ایمان و جهاد در برابر تمامی دنیای کفر و استکبار به مبارزه پرداخت