کد دعای فرج برای وبلاگ

رئیس مجمع امور صنفی، توزیعی و خدماتی مشهد گفت: با توجه به نزدیک شدن ایام شهادت علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع)، بازار در وضعیت مناسبی قرار دارد و آماده استقبال از عزاداران هستیم.
به گزارش شهرآرا، جعفر معماریان طهرانی بیان کرد: مجمع امور صنفی و اتحادیه‌های تحت‌پوشش آمادگی مطلوبی برای خدمت‌رسانی به زائران و عزاداران دارند و توانسته‌ایم امکانات لازم را برای هیئت‌های مذهبی آماده نماییم.

وی ادامه داد: هیئت‌های مذهبی برای تامین اقلام مورد نیاز خود می‌توانند به اتحادیه‌های صنفی یا مجمع امور صنفی توزیعی و خدماتی مشهد مراجعه نمایند.
رئیس مجمع امور صنفی، توزیعی و خدماتی مشهد تصریح کرد: در آذرماه سال جاری حدود 400واحد صنفی توزیعی ازسوی واحد اجرائیات پلمب گردید و حدود یکهزار مورد اخطار به واحدهای متخلف داده شده است.
معماریان گفت: امیدواریم با توجه به اقدامات صورت گرفته ازسوی سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت و مجمع امور صنفی، توزیعی و خدماتی، شاهد هیچ‌گونه افزایش قیمتی برای ایام عزاداری نباشیم.

از کلیه اعضاء اتحادیه لوازم یدکی اتومبیل مشهد که کارت بازرگانی  ویا نشان تجاری فعال دارند تقاضا میشود مشخصات خود را جهت درج در بانک صنوف  به دفتر اتحادیه اعلام دارند.

 با توجه به برنامه‌ریزی مشترک بین دانشگاه علوم اقتصادی و سازمان امور مالیاتی کشور جهت آموزش و آشنایی عموم جامعه با کلیات قانون مالیات بر ارزش افزوده و وظایف و تکالیف مودیان مالیاتی، مجمع امور صنفی  اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی با محوریت: تعریف مالیات بر ارزش افزوده، ضرورت اجرای مالیات بر ارزش افزوده در نظام مالیاتی، شیوه اجرای مالیات بر ارزش افزوده، حقوق، وظایف و مسئولیت‌های مردم در قبال قانون مالیات بر ارزش افزوده و تاثیر آن بر اقتصاد و قیمت تمام شده اجناس نموده است لذا از کلیه اعضا محتر م متقاضی شرکت در کلاسهای فوق تقاضا می شود جهت ثبت نام به اتحادیه مراجعه نمایند

 

 

علی صفرزاده گفت : در راستای ایجاد تسهیلات برای اصناف با هدف تجهیز واحدهای صنفی به صندوق مکانیزه فروش ( POS ) ،  استفاده از رایانه  و نرم افزار هایی  با قابلیتهای ویژه امکان پذیر شد .

 

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن و تجارت خراسان رضوی صفرزاده اظهار داشت : به منظور تسهیل و تسریع در اجرای ماده 71 قانون نظام صنفی درخصوص تجهیز واحدهای صنفی به صندوق مکانیزه فروش  ( POS ) با توجه به بررسیها و تحقیقات صورت گرفته و همچنین نظر مثبت ارگانهای ذیربط ، از این به بعد می توان از رایانه نیز با شرط دارا بودن قابلیت نرم افزارهای فروشگاهی با محتوای سرفصل های درآمدی و هزینه ای شامل خرید ، فروش ، هزینه ها و موجودی کالا به عنوان صندوق مکانیزه فروش استفاده کرد .
 وی تصریح کرد : با ایجاد این تسهیلات پیش بینی می گردد اکثر واحدهای صنفی بتوانند در ماههای آتی نسبت به تجهیز واحدهای خود به رایانه و نرم افزار مربوطه اقدام نمایند .

تبلیغ کا لای  واحدهای صنفی توسط متصدی واحد های صنفی در شبکه های ماهواره ای غیر مجاز وممنوع می باشد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تشریح تغییرات انجام شده در واردات خودرو، گفت: الزام واردکنندگان برای واردات خودرو تنها از کشور مبدا تولید برداشته شد.

به گزارش شاتا از مهر"‌حمید صافدل "در خصوص آخرین تغییرات در ضوابط جدید واردات خودرو به کشور گفت: ورود هر گونه خودرو ولو به تعداد اندک یک عدد، مشروط به داشتن کارت بازرگانی از سوی واردکنندگان است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: واردات خودرو چه از سوی شرکت و چه از سوی افراد حقیقی باید با رعایت 4 شرط باشد، به این معنا که علاوه بر نو بودن یک خودرو، داشتن نمایندگان خدمات پس از فروش، شرایط بهینه‌سازی مصرف سوخت، استانداردهای 51 گانه و اعلامی از سوی محیط زیست کشور باید از سوی واردکننده رعایت شود.

وی تصریح کرد: چندی پیش دولت مصوب کرده بود که واردات خودرو باید از مبدا کشور تولیدکننده آن باشد، اما هم اکنون این امکان ایجاد شده است که از سایر مبادی نیز، امکان ثبت سفارش و واردات وجود داشته باشد.

صافدل گفت: در ماههای گذشته ثبت سفارش برای خودرو با تغییرات جدید، بیشتر شده است و این تغییرات ثبت سفارش در زمان واردات قطعی خودرو، حتما در بازار داخلی نیز اثرگذار خواهد بود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه کاهش تعرفه واردات خودروهای هیبریدی در دست بررسی است، افزود: برای تغییرات تعرفه واردات خودرو تا به حال پیشنهاد جدیدی دریافت نشده است و اما در مورد خودروهای هیبریدی یا با سوخت‌هایی نظیر انرژی‌ برق، به تازگی تقاضاهایی از سوی برخی بخش‌های مرتبط ارایه شده که بر اساس آن درخواست، معاونت اقتصادی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز آن را تائید کرده است.

وی تصریح کرد: این پیشنهاد که هم اکنون در حال طی مراحل کارشناسی تصویب در دفتر مقررت واردات و صادرات است، در دستور کار کمیسیون ماده یک قرار دارد که قاعدتا اگر این موضوع تصویب شود، تحولی در نوع خودروهای وارداتی به کشور ایجاد خواهد شد.

به گفته صافدل، تصویب این موضوع، تاثیر بسزایی در سیاستهای جابه جایی مصارف سوخت‌های فسیلی به سمت سوختهای سالم تر و نسل نو خواهد داشت؛ بنابراین امکان اینکه در تعرفه این نوع از واردات خودرو و قطعات آن، کاهش تعرفه‌ای صورت گیرد، وجود دارد

منبع خبر :